I Hear Voices
Witaj na I Hear Voices! Jest to forum wielotematczne, gdzie na pewno znajdziesz kąt dla siebie i poznasz masę nowych ludzi.
Zapraszamy do rejestracji i wspólnych rozmów!



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Harry Potter

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Excline
Excline

Liczba postów : 3001

Wiek : 29

Skąd : In House Of Night.

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeSro 20 Kwi - 15:52:24

Harry Potter – seria książek fantastycznych autorstwa brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling. Książki z tego cyklu cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, ale trafiają również do dorosłych czytelników.

Seria Harry Potter opisuje przygody młodego czarodzieja w ciągu sześciu lat jego edukacji w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oraz rok po jej przerwaniu. Autorka wyznała, że seria pojawiła się w jej głowie w niemalże pełnej postaci podczas podróży pociągiem.

Pierwsza książka, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, wydana została w 1997 (w Polsce 2000), lecz jej akcja rozgrywa się w 1991[2]. Kolejne części zaczynają się przed rozpoczęciem roku szkolnego i kończą na początku kolejnych wakacji letnich i, choć opisują różne przygody, nie są odrębne, a stanowią całość większej historii, której kulminacją jest ostatni, siódmy tom.

Autorka uparcie strzegła tajemnic serii, podając jedynie lakoniczne informacje odnośnie do kolejnych tomów serii. Także wydawcy na całym świecie zabraniali rozpowszechniania książek przed premierą, zobowiązując recenzentów i swoich pracowników do zachowania fabuły książki w tajemnicy.
Powrót do góry Go down
http://nakanapie.pl/masquerade

Bliho
Bliho

Liczba postów : 1857

Wiek : 30

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeSro 20 Kwi - 17:59:05

pierwszy raz jak podeszłam do Harry'ego pomyślałam tylko 'jak to można w ogóle czytać?!', a potem z nudów zaczęłam i tak mnie wciągnęło, że obcykałam całą serię. ;>
Powrót do góry Go down

Crazy
Crazy

Liczba postów : 5069

Wiek : 30

Skąd : time and space

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeSro 20 Kwi - 19:01:36

moje dzieciństwo.
z ekrabnizacją ostatniej części moje dzieciństwo się skończy. nawet praie dosłownie :p
matko, przecież ja dorastałam z harrym :P to coroczne czekanie na książkę, premiery o północy.
cudo.
Powrót do góry Go down

Excline
Excline

Liczba postów : 3001

Wiek : 29

Skąd : In House Of Night.

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeSro 20 Kwi - 20:39:36

Nie czytałam żadnej książki do końca xD
Tą ostatnią tylko czytałam trochę. Wolę filmyxD
Powrót do góry Go down
http://nakanapie.pl/masquerade

Crazy
Crazy

Liczba postów : 5069

Wiek : 30

Skąd : time and space

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeCzw 21 Kwi - 8:38:25

Nigdy nie rozumiem, jak ktoś może woleć filmy od książek jeżeli chodzi o HP xD ale ok, każdy woli co innego ^^
Matko, jak przy książce płakałam jak Zgredek umarł...
Pamiętam, że ostatnią część kupiłam po angielsku, bo nie mogłam ytrzymać do polskiej premiery.
Powrót do góry Go down

Excline
Excline

Liczba postów : 3001

Wiek : 29

Skąd : In House Of Night.

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeCzw 21 Kwi - 10:04:34

Nie wiem jak to jest xDD Po prostu, nie umiem sobie tego wyobrazić xd
Powrót do góry Go down
http://nakanapie.pl/masquerade

blackyqueen
blackyqueen

Liczba postów : 2154

Wiek : 28

Skąd : Małopolska.

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeCzw 21 Kwi - 10:59:05

nie czytałam, zamierzam się do tego, ale mi nie wychodzi XD
Powrót do góry Go down

Lizzie
Lizzie

Liczba postów : 1686

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeCzw 21 Kwi - 14:49:32

nigdy nie czytałam, nie lubię tego typu książek.
filmy lubię, ale nie szaleję na punkcie Harry'ego
Powrót do góry Go down

pond
pond

Liczba postów : 377

Wiek : 28

Skąd : gallifrey

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimePon 30 Sty - 19:01:11

harry to caluśkie moje dzieciństwo. przeczytałam każdą książkę po kilka razy, to samo z filmami. potter to była moja pierwsza obsesja, bardzo długa zresztą. ostatnio trochę z tego wyrosłam, ale i tak mam ogromny sentyment. nie potrafię już czytać książek z takim samym entuzjazmem, ale zawsze, do końca życia będę wspominać pottera jako niezwykle ważny element mojej młodości.
Powrót do góry Go down

koka
koka

Liczba postów : 308

Wiek : 28

Skąd : Wlkp

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitimeNie 18 Mar - 10:18:18

Wychowałam się na tym, czytałam kilka razy i za każdym razem tak samo płakałam, uwielbiam!
Powrót do góry Go down

Sponsored content

Harry Potter  Empty
PisanieTemat: Re: Harry Potter    Harry Potter  Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 

Harry Potter

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
I Hear Voices :: Hyde Park :: Kultura :: Książki i czasopisma-