I Hear Voices
Witaj na I Hear Voices! Jest to forum wielotematczne, gdzie na pewno znajdziesz kąt dla siebie i poznasz masę nowych ludzi.
Zapraszamy do rejestracji i wspólnych rozmów!



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Kościół i wiara

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Excline
Excline

Liczba postów : 3001

Wiek : 29

Skąd : In House Of Night.

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeSro 20 Kwi - 16:28:25

Chodzicie do kościoła? Wierzycie w Boga?
Powrót do góry Go down
http://nakanapie.pl/masquerade

Lizzie
Lizzie

Liczba postów : 1686

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeSro 20 Kwi - 18:17:07

wierzę, ale nie praktykuję ;) cała instytucja jaką jest kościół trochę mnie drażni. mam wrażenie, że to wszystko nie z miłości do Boga, lecz z chęci zysku.
Powrót do góry Go down

Crazy
Crazy

Liczba postów : 5069

Wiek : 30

Skąd : time and space

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeSro 20 Kwi - 18:19:26

chyba przeżywam mały 'kryzys wiary' xD
jakoś straciłam potrzebę chodzenia do Kościoła...
aż mi głupi tak mówić.
Znaczy tak - wierzę w Boga i w ogóle, ale z samym Kościołem mam problem :P
Powrót do góry Go down

Bliho
Bliho

Liczba postów : 1857

Wiek : 30

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeSro 20 Kwi - 18:52:26

mam podobnie, wierzę, ale jakoś ostatnio w ogóle nie mam ochoty pójść do Kościoła. z całym szacunkiem, ale to powinno byś spotkanie z Bogiem, a nie narzekanie księdza, ile to on jeszcze musi zrobić, ile rodzin nie zapłaciło czegoś tam i ile trzeba będzie wydać na remont - all about money.
Powrót do góry Go down

Crazy
Crazy

Liczba postów : 5069

Wiek : 30

Skąd : time and space

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeSro 20 Kwi - 19:10:21

i w ogóle połowy rzeczy, które trzeba robić w Kościele (choćby sama spowiedź) nie ma w Biblii.... Tak jak święta niektóre czy tego typu rzeczy.
Powrót do góry Go down

Excline
Excline

Liczba postów : 3001

Wiek : 29

Skąd : In House Of Night.

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeSro 20 Kwi - 19:29:29

Lizzie napisał:
wierzę, ale nie praktykuję ;) cała instytucja jaką jest kościół trochę mnie drażni. mam wrażenie, że to wszystko nie z miłości do Boga, lecz z chęci zysku.
Miałam to napisac.
Powrót do góry Go down
http://nakanapie.pl/masquerade

blackyqueen
blackyqueen

Liczba postów : 2154

Wiek : 28

Skąd : Małopolska.

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeCzw 21 Kwi - 10:34:32

a ja wierzę i chodzę do Kościoła ;)
Powrót do góry Go down

Excline
Excline

Liczba postów : 3001

Wiek : 29

Skąd : In House Of Night.

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeCzw 21 Kwi - 12:22:24

Ja chodzę, bo muszę :P bierzmowanie.
Powrót do góry Go down
http://nakanapie.pl/masquerade

Lizzie
Lizzie

Liczba postów : 1686

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeCzw 21 Kwi - 14:02:33

ja także aktualnie chodzę, ale jak tylko to się skończy to zapewne przestanę.
Powrót do góry Go down

koka
koka

Liczba postów : 308

Wiek : 28

Skąd : Wlkp

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeSob 17 Mar - 17:29:09

Wierzę, chodzę do kościoła, choć jestem tam jedynie fizycznie. Nie skupiam się na tej mszy, jakoś chyba nie przeżywam tego, jak dobrze, ale nie lubię, podobnie jak lizzie - instytucji kościoła, większość księży również do mnie nie przemawia.
Powrót do góry Go down

Crazy
Crazy

Liczba postów : 5069

Wiek : 30

Skąd : time and space

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeSob 17 Mar - 17:36:15

ostatnio nie chodze do kosciola, bo jakos nie czuje potrzeby i nie widze sensu. Wlascnie tak, jak koka zazwyczaj bylam tam fizycznie. Czuje sie, jak jakis heretyk .p
Powrót do góry Go down

aliosea
aliosea

Liczba postów : 328

Wiek : 26

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeNie 3 Cze - 11:56:18

uhuhu ! Dopiero dziś znalazłam ten temat ! bo przeglądałam sobie no i tak wpadłam.
W każdym razie:
Ja wierzę, kocham Boga i swoją wiarę poszerzam, ponieważ do 8 roku życia ja tak zarąbiście kochałam Najwyższego, ale ja miałam 9-14 lat chodziłam do kościoła bo 'musiałam'. Przyznam że tak naprawdę wierzę od października. chodzę do wspólnoty (Magis) i ona mnie wiele naprawdę nauczyła. I zawsze jak jestem na smzy ja w nia wchodzę i nie myśle że ksiądz coś tam na ogłoszeniach mówi o zbiórce pieniężnej itp. Kościól nie jest tylko pieniędzmi Kościół i wiara 136969 Ale gdybyście spędziły tyle ile ja na modlitwie to też byście tak mówiły. Np. ostatnio było Zesłanie Ducha Świętego. Mieliśmy takie jakby czuwanie. Zaczęło się o 20 i skończyło o 2 w nocy tyle że nie mogłam zostać tak długo więc wróciłam coś o 23. Ale nie żałuje - byłam na mszy, ale reszte sama przeżyłam w domu i wgl w całym tygodniu. Ciągle mam różne adoracje, msze itp. więc chodzę. Nawet czasami dostaje zakazy od roodziców chodzenia do kościoła- tylko z nimi w niedzielę, co jak każdy mówi że jest to troszkę dziwne ponieważ większość ludzi w moim wieku nie wierzy, nie chodzi do kościoła a jak muszą to chodzą bo 'muszą'. Sama tak to traktowałam ale teraz jest to dla mnie już poważną sprawą- poznać lepiej Boga, Ducha Świętego, Jezusa no i Maryję - prawdziwy wzór dla kobiety !
Wy tutaj mówicie ze czujecie czasem się tylko fizycznie- ale ja duchowo się czuję i jestem z tego mega dumna Kościół i wiara 340469 Ale przyznam szczerze że zależy jeszcze od księdza/ojca jak prowadzi mszę. Ja np. mam takiego genialnego który ma do mnie do domu przyjść w tygodniu no i do tego nasz zespół! On też ma ogromne znaczenie! Sądzę, że w Polsce coraz mniej jest wierzących-nawet wiele gazet, telewizji tak twierdzi. Cóż, ludzie sami muszą to wszystko w sobie odnaleźć, bo nikt nam nie pomoże nigdy tak jak Bóg. I należy pokazać że jesteśmy wszyscy wojownikami. Bo często widzicie takie babcie w kościołach- one nie zdają sobie nawet sprawy z tego że są już wielkimi wojowniczkami. 'weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Jezusa Chrystusa' /2 Tm 2,3/ I teraz pewnie mnie uważacie za wariatkę, ale trudno Kościół i wiara 136969 jestem po prostu dumna że wierzę.
Powrót do góry Go down

Crazy
Crazy

Liczba postów : 5069

Wiek : 30

Skąd : time and space

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeNie 3 Cze - 12:00:17

nikt Cię nie uważa za wariatkę :0 nawet w pewnym sensie Ci zazdroszczę, bo ja tak nigdy nie miałam. chodziłam do kościoła, tak ja kto ujęłaś, bo 'musiałam'. Stałam tam i myślami odlatywałam gdzie indziej.
Powrót do góry Go down

aliosea
aliosea

Liczba postów : 328

Wiek : 26

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimeNie 3 Cze - 15:57:55

Jeżeli twoja dusza by tego potrzebowała to być to wszystko odnalazła. Ale jak widać trzymasz się jeszcze bez tego. Ale sama długo tego nie mogłam odnaleźć - bo dopiero teraz zaczęłam tak naprawdę, mocno wierzyć ;)
Powrót do góry Go down

Excline
Excline

Liczba postów : 3001

Wiek : 29

Skąd : In House Of Night.

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimePon 18 Cze - 8:43:44

Jak to ujął mój kumpel: wierzę w Boga, ale nie w kościół :]
Powrót do góry Go down
http://nakanapie.pl/masquerade

Crazy
Crazy

Liczba postów : 5069

Wiek : 30

Skąd : time and space

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitimePią 22 Cze - 11:54:39

Tak się przyznam, że pomimo, że wierzę w Boga, przestaję wierzyć, że On jakoś w nasze życie ingeruje. Po prostu sobie jest.
Powrót do góry Go down

Sponsored content

Kościół i wiara Empty
PisanieTemat: Re: Kościół i wiara   Kościół i wiara Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 

Kościół i wiara

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
I Hear Voices :: W naszym maluteńkim świecie :: My, Wy, Oni :: Nasze zdanie-